Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Jitka Vránková
Předmět ZTP/P
Dotaz

Dobrý večer,

mám dotaz: můj manžel pracuje jako řidič autobusu a přepravuje kromě jiného i cestující s průkazem ZTP/P. Pokud má cestující průkaz ZTP/P, musí mít vždy s sebou průvodce nebo může cestovat sám? Kdo "ručí" za to, když se uvedenému cestujícímu během cesty autobusem něco stane a je bez průvodce?

Děkuji. Vránková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vranková,

držitel průkazky ZTP/P má právo využít pomoc průvodce, například v cestování. Není to však povinnost, že musí mít s sebou průvodce. Pokud člověk není zbavený výkonu práv, tak zodpovídá sám za sebe. Myslím si, že Váš manžel se nemusí bát toho, že když vezme držitele průkazu ZTP/P do autobusu bez průvodce, že při případné nehodě by mohl mít nějaký právní problém.

S pozdravem Václav Krása