Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP preukaz v EÚ

Autor Ivana
Předmět ZTP preukaz v EÚ
Dotaz

Dobrý den.

Zdravotné i jiné okolnosti ma priviedli do Prahy, kde som v dlhodobej liečbe(2r) V ČR mám prechodný pobyt. Dochodok poberám ze Slovenska, tak i preukaz ZŤP mám slovenský. Chcem sa spýtať:

1.Možem  využiť zľavu v mestskej doprave?
2.Mám možnosť získať český preukaz ZTP ? Poprípade ako mám postupovať.                     3.Existujú chránené dielne pre ZTP zo zahraničia?  (mám umeleckú školu, diplom od Mensy)

(Všade som odmietaná a žiť s dochodkom ze Slovenska v ČR je ťažké, zvlášť keď o žiadnych kompenzáciách, ktoré by mi pomohli neviem. O slovenské v ČR prichádzam. Ďakujem za akúkoľvek radu. Prajem Vám veľa síl a uspokojenia vo Vašej cennej práci.

I.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

průkaz ZTP vydaný na Slovensku v ČR neplatí a nemáte nárok na slevy v dopravě. Pokud jde o získání průkazu ZTP v ČR, doporučuji Vám navštívit nejbližší úřad práce a informovat se. Seznam chráněných dílen najdete na webu Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených - www.azzp.cz.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.