Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP II.stupně

Autor Ing.Karel Korbáš
Předmět ZTP II.stupně
Dotaz

Dobrý den,

   vlastním již nový průkaz i dopravní značku ZTP II.stuně.Prosím o sdělení s jakými právy mohu počítat na Slovensku,Polsku a Rakousku.Jde mi zejména o jízdu na jejich dálnicích, možnosti parkování a slev v dopravě.

      Děkuji za informace  Karel Korbáš

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Korbáši,

s parkovacím průkazem můžete v uvedených zemích parkovat na vyhrazených parkovištích pro OZP. Pokud jsou zde nějaké úlevy v dopravních předpisech, je potřeba, abyste se informoval na příslušných ambasádách. Určitě se na parkovací průkaz nevztahuje v těchto zemích odpuštění od dálničních poplatků. U poplatků za parkování se jedná vždy o místní úpravu.

S pozdravem Václav Krása