Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP dálniční známka

Autor Milan
Předmět ZTP dálniční známka
Dotaz Dobrý den pane Krása, Mám dotaz: Jak prokážou policie o ZTP mezi invalidou a neslyšící při kontrole na dálnici? Že není napsáno na zákoně: § 20a odstavce 1 písmene h) zákona č. 13/1997 Sb. ,že musí mít na čelní sklo průkaz "vozík"? A ukončila povinné mít na čelní skle znak Ucho (02), dle řidičského průkazu jen musí mít na sebe sluchadla dle 02/02 nebo 02/01 nebo nic. Děkuji Milan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

osoba neslyšící nadále používá označení O2 (bílé ucho v modrém poli) ostatní osoby musí používat parkovací průkaz, tedy označení O7. Tím se to lehko prokáže. Parkovací průkaz je s fotografií, a tudíž se to dá odlišit.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.