Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-dálnice

Autor Milan Wron
Předmět ZTP-dálnice
Dotaz Dobrý den, syn má ZTP+P /mentální porucha/ vezu ho po dálnici do nemocnice tady je vše v pořádku, průkazka parkovací je za oknem. ale on v nemocnici zůstane a mohu se vrátit zpět po dálnici či nikoli, jsem jeho otec tudíž osoba blízka, má III. stupen. četl jsem ten zákon snad 10x ale nějak mi to hlava nebere. Druhá otázka je, u soudu byl přezkum ohledně svéprávnosti, už to máme za sebou, ale soudkyně říkala něco v tom smyslu (aspon sem to tak pochopil), že podle nové legislativy bude tento přezkum každé 3 roky...je to pravda. děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Wrone,

nejlépe bude, když si v nemocnici vyžádáte potvrzení, že jste přivezl syna, držitele průkazu ZTP/P. Toto potvrzení by mělo stačit k tomu, aby policejní orgán, pokud byste byl zastaven, neměl problém s tím, že nemáte dálniční známku. Zákon stanoví, že pokud držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P jede ve voze nebo jízda je provedena v souvislosti s touto osobou, tak dálniční známka být nemusí.

Pokud jde o soudní přezkum ohledně svéprávnosti, tak občanský zákoník stanoví kontrolu vhodnosti odebrání právní způsobilosti po třech letech. V současné době je však již v Poslanecké sněmovně projednávána novela občanského zákoníku, která prodlužuje tuto dobu na pět let. je pravděpodobné, že toto ustanovení bude přijato.

S pozdravem Václav Krása

 

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji