Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP bez dalnicni znamky??

Autor Miroslav
Předmět ZTP bez dalnicni znamky??
Dotaz

Dobrý den, zeptám se vás, jestli je to pravda, že držitel průkazky ZTP s cedulkou označením "UCHO" může jezdit po dálnici bez dálniční známky?? Podle www.ceskedalnice.cz/znamky.htm je napsáno, že vozidlo je od placení dálničních poplatků osvobozené, pokud je ve vozidle přepravována osoba s průkazem ZTP nebo ZTP/P. Ale od mých znamých, kteří zeptali policistům či úřadům, jestli je to pravda a oni tvrdí, že ne a všichni musí být s dálniční známku s výjimkou invalidé. Takže kdo má pravdu??

 Nashledanou  Miroslav Babka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Babko,

Vaše informace není přesná. Od dálniční známky je osvobozeno vozidlo, které přepravuje osobu se zdravotním postižením, která je držitelkou průkazu ZTP nebo ZTP/P a bylo ji vydáno označení     O 1. Dále je od dálničního poplatku osvobozeno vozidlo, které koná jízdu po dálnici v souvislosti s přepravou osoby, které byl přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P a současně označení O 1.

S pozdravem Václav Krása