Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP a kopie

Autor Petra Komorousová
Předmět ZTP a kopie
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás se žádostí. Potřebovala bych vědět, zda je možné průkazku ZTP/P ofotit a kopii předat škole pro potřebu přepravu dítěte MHD do divadla apod. Zda má kopie této průkazky stejnou váhu jako originál a zda je to vůbec možné-nezákoné si udělat kopii.

Mockrát Vám děkuji za odpověď a přeji hezký den.

S pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Komorousová,

pokud škola jezdí s bezbariérovým autem či autobusem ke svážení, tak by měla mít parkovací průkaz a nikoliv průkaz ZTP či ZTP/P. Může použít jakýkoliv parkovací průkaz žáka, který je zrovna v autobuse. Pořizovat však kopie dokladů k prokázání nějakého práva je velmi problematické. proto bych to nedoporučoval.

S pozdravem Václav Krása