Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP a dálniční poplatky

Autor Jiří Grygar
Předmět ZTP a dálniční poplatky
Dotaz

Dobrý den, jsem majitelem ZTP průkazu z dúvodu praktické hluchoty. Mám nárok na jízdu po zpoplatněných komunikacích bez dálniční známky? Někdy jsem četl, že mé postižení je právě výjimka. Špatně se to hledá, všude je všeobecně psáno že jsou osvobozeni od poplatku držitelé  ZTP a ZTP/P. I v chystaném projektu elektronických známek je to takhle prezentováno. Jak je to tedy? Na ZTP průkazu nemám nic vyznačeno. Kde se tedy rozpoznává ta Výjimka, pokud teda ještě platí. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Grygare,

neslyšící, pokud nemají problémy s mobilitou, tak nemají nárok na slevu dálničních poplatků, a to proto, že mohou bez problémů využívat MHD a podobně.

S pozdravem Václav Krása