Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Václav Sovadina
Předmět ZTP
Dotaz Dobrý den pane Krása, pro svůj zdravotní stav jsme držitelem průkazu ZTP. Jsem řidič a tento průkaz využíván dle možností a povolení, které tento průkaz nabízí. Jen je mi divné, že když jsme součástí EU, že průkaz nemá ve všech státech stejné výhody jako v ČR. Jan namátkou bych chtěl uvést, že při cestě po Slovensku si musím zakoupit dálniční známku, což v ČR jsem od dálniční známky osvobozen. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Sovadino,

tato otázka se pravidelně opakuje a odpověď je pořád stejná. Držitel našeho Evropského parkovacího průkazu a průkazu ZTP nebo ZTP/P musí platit na Slovesku, ale i všech Evropských zemích dálniční poplatky. Na Slovensku však můžete s tímto průkazem parkovat na vyhrazených parkovištích pro OZP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji