Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Lechnerova
Předmět ZTP
Dotaz Dobrý den pane . Jsem držitelka průkaz ZTP a nemohu nikdy zaparkovat před domem.mohu si někde vyřídit parkovací místo . vozí mně syn nebo manžel,a vždycky si parkovací průkaz dávám do auta ve kterém zrovna jedu.je možné na můj průkaz ZTP zařídit dvě parkovací místa vedle sebe . děkuj lechnerova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lechnerová,

držitel průkazu ZTP, který má zároveň evropský parkovací průkaz může obec požádat o zřízení vyhrazeného parkovacího místa. Obec však není povinna takové místo zřídit, záleží na jejím rozhodnutí, na tom, jak zváží dopravně bezpečnostní situaci, nezbytnost zřízení takového parkoviště a podobně. Pokud dá obec souhlas, tak označí ohrazené parkovací místo svislou dopravní značkou s uvedením SPZ Vašeho vozidla a Vy si zaplatíte vodorovné označení místa vyhrazeného parkování. prostor se vyhrazuje ve velikosti 3x7 m. Určitě Vám však žádná obec nepovolí dvě vyhrazená místa vedle sebe. Pokud obec odmítne zřídit vyhrazené parkovací místo, není žádný opravný prostředek, protože žádný zákon obci tuto povinnost neukládá.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji