Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Karel Krejčí
Předmět ZTP
Dotaz

Vážený pane,

jsem  držitelem průkazu i karty ZTP. Prosím o sdělení.

Pokud mne veze ve svém autě po dálnici někdo cizí, zda musí mít dálniční známku, nebo stačí, když mu dám já za okno auta svoji kartu ZTP a dálniční známku v tom případě mít nemusíme?

Za odpověď děkuji. Krejčí Karel, Bratrská 23, Přerov

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krejčí,

důležitý není průkaz ZTP, ale musíte mít k němu ještě Evropský parkovací průkaz, který vydávají obce s rozšířenou působností držitelům průkaz ZTP nebo ZTP/P. Pokud jej máte a použijete jej při jízdě s kýmkoliv, nemusí mít ono vozidlo dálniční známku při jízdě na dálnici.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.