Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Dagmar Salavová
Předmět ZTP
Dotaz

Dobrý den chci se zeptat:vozím manžela k lekaři mame na aute ZTP.Musím tuto kartu uklidit když nejedu s manželem ale ani nevyužívám výhod invalidů.Jezdím autem do práce a parkuji na normalním parkovišti.Mám obavy kdyby mě chytla policie jestli mohou vyžadovat pokutu že jsem kartu nechala za oknem.Děkuji Salavová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Salavová,

je lepší, když parkovací kartu uklidíte z okna. Je to také dobré k tomu, že už byly případy, kdy nenechavci nebo zloději rozbili okno kvůli získání průkazu ZTP. jen upozorňuji, že nestačí průkaz ZTP, ale manžel musí mít parkovací průkaz, který mu vydají na jeho obci s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.