Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zřízení parkovacího místa ZTP/P

Autor Jakub Skulina
Předmět Zřízení parkovacího místa ZTP/P
Dotaz Dobrý den, byl jsem teď v Listopadu 2017 na Městském úřadě Ostrava Poruba si zažádat o zřízení vyhrazeného parkování pro syna s průkazem ZTP/P s postižením IV. stupně. (Všechny potřebné dokumenty mám) Bylo mi řečeno: "Firma co nám dělá parkovací místa má teď technologickou přestávku, jelikož vodorovné značení nelze v zimním období vyznačit" a že mám přijít v dubnu 2018. Žádal jsem o zřízení místa již v srpnu letošního roku, ale končila v září platnost průkazu ZTP/P (a měl jsem již požádáno o nový) a úřednice mi sdělila: "přijďte až s novým průkazem". Ten jsem si žádal 53dní před vypršením platnosti a tedy v 60denní lhůtě. To že to Úřad práce ve spolupráci s posudkovými lékaři vyřizoval 113dní pominu, dočetl jsem se, že to je obecný problém... Ale že výsledkem bude nevydání rozhodnutí o zřízení parkovacího místa jsem skutečně nečekal. Dotazem tedy je, zda mne skutečně úřad může odmítnout? To jsem se nikde nedočetl. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Skulino,

v této věci Vám nemohu nic poradit, protože zřízení parkovacího místa je plně v kompetenci obce. Chápu Vaše rozlobení, ale domnívám se, že s tím nic nenaděláte. Žádný opravný prostředek není a obec, když řekne, že z technologických důvodů nemůže vyznačit parkovací místo, tak s tím nic nenaděláme.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji