Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zřízení parkovacího místa

Autor Vybíral
Předmět zřízení parkovacího místa
Dotaz Chtěl jsem se zeptat zda jako držitel průkazu ZTP mám nárok na zřízení parkovacího místa v blízkosti trvalého bydliště a popřípadě že ano, tak kde mohu žádat, bydlím v malém městě.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vybírale,

nárok na zřízení parkovacího místa v blízkosti trvalého bydliště právně neexistuje. Pokud jste držitelem průkazky ZTP můžete požádat odbor dopravy případně odbor životního prostředí ve Vašem městě o vyhrazení parkovacího místa v blízkosti Vašeho bydliště. Pokud Vám bude vyhověno pak jste povinen sám na svoje náklady takové parkovací místo označit vodorovným označením a technická správa komunikací označí parkoviště svislou dopravní značkou.

 

S pozdravem.

 

Václav Krása