Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zneužívání O

Autor Mirek Novický
Předmět Zneužívání O
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso. Prosím, existuje právní předpis, který přímo uvádí, že osoba, která obdržela průkaz O7 je povinna jej v případě stání na SVÉM, či veřejném vyhrazeném místě umístit ve vozidle? Vím o případech, kdy invalida stojí bez průkazu na svém vyhrazeném místěna kterém je dodatková tabulka s jeho SPZ, takže policie je bezmocná, ovšem  průkaz O7 půjčí např. synovi, který se svým vozidlem stojí např. hned vedle něj, na místě vyhrazeném všeobecně pro všechny invalidy. Lze s tím, prosím, něco dělat?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Novický,

zákon o provozu na pozemních komunikacích stanoví, a to v § 67,že v případě parkování na vyhrazeném parkovišti pro ZP je nezbytné, aby takové vozidlo bylo na viditelném místě označeno parkovacím průkazem. Pokud jde však o stání na parkovišti, které je určeno na konkrétní SPZT, tak to asi žádný právní předpis neřeší, zda má být vozidlo ještě označeno parkovacím průkazem. Předpokládal bych to za samozřejmé, ale asi to nikdo neřeší.

S pozdravem Václav Krása