Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

znacka v aute pro TP

Autor petr
Předmět znacka v aute pro TP
Dotaz Dobry den. CHci se optat,vezu matku do lazni pojdema po dalnici,na které nemusi mit dalnicni znamku,to chápu,ale az pojedu zpatky,musim si ji koupit nebo ne?Dekuji za odpověď,s pozdravem Petr S.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

doporučuji Vám, abyste si v lázních nechal potvrdit, že jste toho dne odvezl do lázní svojí manželku, která je držitelkou průkazu ZTP nebo ZTP/P. Toto potvrzení by mělo při kontrole stačit. § 67 silničního zákona stanoví, že pokud se jízda koná v přímé souvislosti s držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P nemusí být dálniční známka při jízdě na dálnici. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.