Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zastavení před přechodem

Autor Šárka
Předmět Zastavení před přechodem
Dotaz Dobrý den, dostala jsem pokutu za parkování před přechodem (méne než 5 metrů). Mám dceru na vozíku s kombi postižením a šly jsme k lékaři. Nikde jinde místo nebylo a vyhrazená místa pro invalidy v místě nejsou. I když zdravotnické zařízení o místa usilovalo. Musím pokutu uhradit nebo se dá použít věta o nutném naložení a vyložení? Děkuji za info

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

v tomto případě musíte zaplatit pokutu, protože jste porušila dopravní předpisy. Parkovací průkaz se nevztahuje na porušení dopravních předpisů.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.