Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

zastavení

Autor stepan
Předmět zastavení
Dotaz Dobrý den, měl bych dotaz, jestli můžu zastavit na modré zoně na dobu nezbytně nutnou. Na vyložení nákladu,vystoupení přepravované osoby. Jde mi o to že jsem zastavil na modré na Praze 6 a hned kole mě projelo vozidlo eltodo a ted se bojim že mi příjde pokuta i když jsem hned odjel. Jsem držitel prukazu ZTP na invalidech bylo obsazeno. Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štěpáne,

pokud jste zastavil na krátkou dobá v modré zóně, je pravděpodobné, že se vše vysvětlí. Jinak je to tak, že Magistrát HM Prahy může držitelům průkazů ZTP a ZTP/P vydat tzv. pečovatelský průkaz, který umožní parkovat na modré zóně lidem, kteří potřebuji déle parkovat v modré zóně, a to z důvodu zaměstnání, studia, nebo jiných vážných důvodů. Při krátkodobém parkování si bude muset každý parkování zaplatit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.