Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o info

Autor Pavel
Předmět žádost o info
Dotaz

Dobrý den,

pane Krása,dovoluji se na Vás obrátit s žádostí o info.Můj syn je ZTP/P.Proto při jeho převozu po dálnici používám znak vozíčkáře,který nahrazuje dálniční známku.Příští týden ho vezu na letiště-poletí s manželkou na léčebný pobyt.Vím,že pokud není osoba ZTP/P ve voze přítomna,neměl by řidič při zpáteční cestě domů použít dálnici.Ale jak to mám udělat při cestě zpět a poté při ceste pro ně na letiště.Koupě drahé známky kvůli dvou cestám na letiště,respektive z letiště se mi zdá tvrdé řešení.V místě našeho bydliště mi člen MP řekl,že v tomto případě mám klidně jet,že z logiky věci je jasné,že nemám jinou možnost se k letišti dostat-že NEJDE o zneužití znaku pro vozíčkáře.Ale,co když v jiném regionu cestou narazím na jinak smýšlejícího příslušníka..?Pomohlo by si pořídit potvrzení,že povezu syna ZTP/P na letiště a za 14 dnů zpět?Díky moc!Omlouvám se za dlouhý text. Pavel Kouba

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

doporučuji Vám, abyste si sebou vzal doporučení od organizace, která Vašeho syna na léčebný pobyt poslala a neměl byste mít žádné problémy. Tak se má tato situace správně řešit.

S pozdravem Václav Krása