Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výměna ZTP

Autor David Chádek
Předmět Výměna ZTP
Dotaz

Dobrý den,

mám průkaz ZTP od roku 2007 trvale. Teď jsem se od policisty dozvěděl, že se měl starý do konce roku 2012 vyměnit. Mohu jej vyměnit i v současné době? Prý mi musela přijít výzva, ale v posledních čtyřech letech jsem se 3x stěhoval a nic mi nepřišlo. Co k případné výměně potřebuji. Děkuji Chládek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Chládku,

nejedná se pravděpodobně o průkaz ZTP, ale o označení O1. To je označení vozíčkáře. Toto označení opravdu není platné a musíte si jej vyměnit za Evropský parkovací průkaz. Výměnu Vám provedou na odboru sociální péče vaší obce s rozšířenou působností. S sebou si vemte platný průkaz ZTP a jednu průkazovou fotografii. Výměna Vám bude provedena okamžitě.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.