Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Výluka

Autor Jan Novotný
Předmět Výluka
Dotaz

Dobrý Den, od 15.6.2015 do 31.8.2015 proběhne výluka v úseku Tišnov-Brno hlavní nádraží na frekventované rychlíkové trati, co je však velká komplikace je, že nebudou přepravování vozíčkáři s poznámkou, že nelze zajistit. Jedná se o 2 a půl měsíce a myslím si, že jde o velkou diskriminaci o výluce se ví již dlouho a mohlo to být zajištěné! Šlo by abyste se ve věci angažoval a byla tak zajištěna přeprava vozíčkářů? Stačí přeci mobilní zvedací plošina a autobus s prostorem pro kočárek což není takový problém. Nebo objednat nízkopodažní autobusy. Jiné spojení mezi Tišnovem a Brnem neexistuje a cesta Tišnov-Kolín-Brno je blbost. Co máme jako vozíčkáři bez auta dělat?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Novotný,

přeposílám Vám zprávu od Ing. M. Štěpána, náměsdtka generálního ředitele ČD.

Výluka na dotyčné trati sice bude, avšak individuální přepravy zajistit určitě umíme, u některých spojů je nízkopodlažní BUS, ale také určitě umíme objednat dodávku, či tento BUS jednorázově nasadit po předhlášení přes webovy formulář pro vozíčkáře.

Proste, standardni opatreni pro imobilni při vylukach.....

Sledujeme požadavky vozíčkářů a koordinujeme busy.....

 

ZÁVĚR : POKUD BUDE PŘEPRAVA VČAS A ŘÁDNĚ NAHLÁŠENA V OBJEDNÁVKOVÉM FORMULÁŘI V ELEKTRONICKÉM SYSTÉMU NA www.cd.cz, NEMĚLY BY NASTAT ŽÁDNÉ ZÁVAŽNĚJŠÍ KOMPLIKACE.

JE ROVNĚŽ MOŽNÉ POSLAT PŘEDEM DOTAZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji