Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyjádření ke Společnosti Regiojet

Autor Pavel Bolatzký
Předmět Vyjádření ke Společnosti Regiojet
Dotaz

Dobrý den.Chtěl bych Vám sdělit svúj názor ohledně cestování  vlaky REGIOJET osobami na inv. vozíku.Pan Jančura v TV PRIMA sdělil, že již nebude užívat plošiny ČD, které jsou "předražené".Na to cestující na vozíku uspořádali happening a rozloučili se s RegioJetem  máváním šátku.

ad.1 - v knižním jízdním řádu SŽDC je v hlavičce vlaku piktogramem uvedeno zdali tento přepravuje imobilní občany či nikoliv

ad.2 - za celou dobu co začal panJančura "podnikat" na trati Praha Ostrava s vlaky RegioJet,se tento piktogram nikdy neobjevil a možná ani v příštích 20 letech neobjeví.PanJančura jak píše na stránkách RegioJet "součásná ekonomická situace  nedovoluje nákup nových vozů či rekonstrukci stávajících.

ad.3 - pan Jančura v podstatě vyhlásil válku ČD o cestující. Jestliže si tedy stěžuje na to, že plošiny jsou předražené, má tedy, chce-li přepravovat imobilní občany jistě dost možností jak to udělat. Je to obdobné, jako kdyby si Wehrmacht ve 2. světové válce objednával u Rudé armády přepravu imobilních vojáků a stěžoval si ve sdělovacích prostředcích na předražené služby.ČD nemají s RegioJetem nic společného, vyjma kolejí,po kterých musí oba jezdit.

ad.4 Imobilní občané mají spoustu jiných vlaků mezi Ostravou a Prahou, kterých pro jejich cestování využít lze.

A jestli má pan Jančura na to, aby rozdával kávičku, noviny a časopisy zdarma, poskytoval velmi levné občerstvení, je pak od něho velmi pokrytecké říct, že nemá na to aby poskytl služby i imobilním občanům. Nehledě na to, jak vysoké dotace /32 mil. RegioJet v roce 2012/ pobírá za přepravu studentů od státu. / tvrdí, že on jezdí bez dotací!!!!!!/

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bolatzký,

děkuji Vám za Váš názor, který se hodně blíží pohledu NRZP ČR na dopravu imobilních občanů fy. Regiojet.

S pozdravem Václav Krása