Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyhrazené stání před domem

Autor Jaroslava
Předmět vyhrazené stání před domem
Dotaz

Dobrý den vážený pane Kráso, v Ostravě jsem zaznamenala tuto skutečnost:

úřady se chystají odebrat parkování před domem rodičům dětí, těžce zdravotně postižených, vozíčkářů, ležáčků a odůvodňuji to tím, že:

onen- ač velmi těžce zdravotně postižený, není řidičem auta.

To samé u velmi starých, těžce postižených osob, špatně chodících, společně bydlících s dětmi, které je vozí různě...

Je na to nějaká vyhláška, zákon? Pokud ano, uznáte jistě sám, že ve výše uvedených případech je to kruté.

Děkuji Vám za odpověď, přeji krásný den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jaroslavo,

souhlasím s Vámi, že je nepochopitelný takovýto postup města Ostravy. Situace je však taková, že zřídit vyhrazené stání pro konkrétní vozidlo je pouze v pravomoci obce. To znamená, že na zřízení takového parkování není právní nárok a záleží pouze na rozhodnutí obce. Kdybyste nám poslala popis lokalit, ve kterých město Ostrava takto postupuje, můžeme se dotázat na odboru dopravy Magistrátu města Ostravy, co je k takovému postupu vede.

S pozdravem Václav Krása