Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyhrazené parkoviště pro postižené

Autor Zímová
Předmět vyhrazené parkoviště pro postižené
Dotaz

Dobrý den pane Krása, co znamená u postiženého , označení vozidla   s kartičkou  AA51264 o jaký druh nemoci se jedná . Tuto kartičku používá osoba , která má vyhrazené místo na parkovišti pro postižené, za oknem auta má tuto kartičku . Ta osoba je normálně pohyblivá dokonce navštěvuje kulturní akce, jako jsou zábavy tance.Myslim. že vyhrazené parkování zneužívá a to se mi nelíbí.Kdo tyto kartičky vydává?

Děkuji Zímová 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zímová,

pokud je na kartě symbol vozíčkáře, tak se jedná o kartu, kterou vydává odbor sociální péče v obci s rozšířenou působností, a to jedině občanovi, který je držitelem průkazu ZTP a ZTP/P. Pokud máte podezření, že je označení zneužíváno, můžete to oznámit na odboru sociální péče.

S pozdravem Václav Krása