Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyhrazené parkovací stání

Autor Jaroslav Roubín
Předmět vyhrazené parkovací stání
Dotaz Vážený pane, velice si vážím Vaší práce pro tělesně postižené. Podle mne je ale potřeba rozlišovat tělesně postižené a "tělesně postižené". Mezi "tělesně postižené" bych zařadil většinu těch, kteří mají vyhrazené parkovací stání. Když se např. projdu na našem sídlišti nebo se podívám kdo v mém blízkém okolí má vyhrazené stání, tak většinu vyhrazených stání zneužívají tzv. "postižení", kteří mají parkovací místo na matku, babičku atd. nebo ho získali nějakým podvodem - vozíčkáře nastupujícího do auta skoro neuvidíte, - těch, kteří jsou opravdu postižení a parkovací místo opravdu kvůli svému postižení potřebují je minimum. Stačí mít známého doktora, a hned je z Vás "invalida" a lehce můžete zneužívat výhody opravdu tělesně postižených. Podívejte se třeba kdo vystupuje a nastupuje do aut označených pro invalidy - a o jaká auta se většinou jedná. Pak se nelze divit (i když to odsuzuji), že někdo bez inv.značky zaparkuje na místě vyhrazeném pro invalidy. Proč nejsou výhody spojené s používáním automobilů poskytovány jen těm, kteří to opravdu potřebují? Pokud by to tak bylo, silně pochybuji, že by si pak někdo dovolil zaparkovat na takto označeném místě. Vím, že je moje připomínka dosti chaotická, ale do mailu se dá přehledně těžko vypsat, co věchno mě na této problematice štve. Přeji Vám hezký den a hodně síly ve Vaší záslužné práci. Jaroslav Roubín, Praha,

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Roubíne,

děkuji Vám za Váš dotaz. Vaše postřehy jsou velmi přesné. Bohužel každý systém se dá zneužít. Je trochu v naší povaze snažit se "ošidit erár". Vím, že systém vyhrazených parkovišť je někdy zneužíván, ale ve většině případů slouží svému účelu a to je rozhodující.

Přeji Vám vše dobré.

S pozdravem Václav Krása