Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyhrazené parkovací místo v jiné ulici

Autor Dvořáková
Předmět Vyhrazené parkovací místo v jiné ulici
Dotaz Dobrý den, mám dotaz, zda je možné získat vyhrazené parkovací místo v jiné ulici, než bydlí žadatel. V ulici, kde žadatel bydlí je několik vyhrazených parkovacích míst, takže to není z důvodu, že by to v té ulici z nějakého technického důvodu nešlo. Spíš se jedná o to, že dotyčná osoba "nerada" parkuje v řadě za sebou, takže si vyhlédla místo v úplně jiné ulici, kde nebydlí, ale kde se jí parkuje lépe. Pokud ale nemá vyhrazené parkovací místo před domem, tak tím postrádám smysl mít vyhrazené parkovací místo. Nikde v zákoně, ani ve vyhlášce jsem se s touto variantou nesetkala. Zřejmě s tím nepočítá, že někdo bude žádat o vyhrazené parkovací místo mimo svoji ulici. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dvořáková,

teoreticky to možné je, záleží na rozhodnutí obce.

S pozdravem Václav Krása