Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyhrazené parkovací místo

Autor Martina
Předmět vyhrazené parkovací místo
Dotaz

Dobrý den,

bydlíme v rodinném domě v ulici, kde je obytná zóna. Nyní k nám začala jezdit městská policie a rozdává za parkování pokuty. Náš 14 letý syn je držitelem průkazu ZTP/P a máme parkovací kartu.Bohužel nemáme zahradu,příjezdovou cestu ani jiné místo, kde by jsme mohli parkovat u domu.Obrátili jsme se s dotazem na parkování na starostu naší obce. Pokud by se to nevyřeřilo jinak, mohly by jsme prý parkovat u úřadu, kde je parkoviště, kde by mohl vyhradit parkovací místo.To je ovšem na druhé straně dědiny. Můj dotaz zní, jestli je určena nějaká vzdálenost, kde nám parkovací místo zřídí nebo to má být u domu.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

žádný předpis nestanoví vzdálenost parkovacího místa od bydliště pro držitele parkovacího průkazu. Zkuste si s obcí vyjednat, aby Vám povolila vyhrazené parkování ve Vaší ulici. Obec však nemá žádnou takovou povinnost a záleží čistě na dopravně - bezpečnostní situaci a na rozhodnutí obce.

S pozdravem Václav Krása

Dovoluji si Vás požádat, abyste si prohlédla reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Tím zase pomůžete mně. Děkuji.