Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyhrazené parkovací místo

Autor Pavel
Předmět vyhrazené parkovací místo
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

máme dceru, která je držitel průkazu ZTP/P. Ze zdravotních důvodů nemůže řídit. Podle vyjádření obvodního úřadu v tomto případě nemáme nárok na parkovací místo. Vím, že tato praxe dříve byla. Chci se zeptat jestli se něco v tomto nezměnilo nebo jestli se změna nechystá.

Děkuji a přeji pěkné dny.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

vyhrazení parkovacího místa před svým bydlištěm je plně v kompetenci obcí a záleží na jejich rozhodnutí. Pokud mají v nějaké své vyhlášce stanoveno, že OZP, která sama nemůže řídit vozidlo nemá nárok na parkovací místo, tak s tím se nedá nic dělat.

S pozdravem Václav Krása