Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vyhrazené místo na stání

Autor Pavel Franta
Předmět vyhrazené místo na stání
Dotaz Dobrý den, píši za moji známou, která bydlí na sídlišti v Příbrami. Paní je přes sedmdesát let, nevlastní, ani nevlastnila invalidní průkaz. V současné době se pohybuje s chodítkem, má potíž stát a chodit. Co má pro to udělat, aby dostala vyhrazené stání pro automobil u domu? Parkoviště je příliš vzdálené od domu. Děkuji za odpověď. S přáním pěkného dene, Pavel Franta.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Franto,

Vaše známá musí požádat na Úřadu práce o průkaz ZTP. Žádost se podává na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz. Žádost je nejlépe podat na podatelně úřadu a nechat si potvrdit kopii. ÚP bude požadovat lékařskou zprávu od ošetřujícího lékaře. Pokud bude Vaší známe průkaz přiznán, musí na své obci požádat o vystavení parkovacího průkazu, což je pouze administrativní záležitost na počkání. Teprvé poté může požádat o vyhrazené parkovací místo před svým bydlištěm. Jen upozorňuji, že na vyhrazené parkovací místo před svým bydlištěm není právní nárok a hodně záleží na dopravně - bezpečnostní situaci v danné lokalitě.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása