Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyhrazené místo

Autor Jana
Předmět Vyhrazené místo
Dotaz Dobrý Den pane předsedo. Jsem na vozíku a mám před domem vyhrazené parkovací místo, které má velikost 3,5 m. Jezdím jako spolujezdec(nemohu získat řidičské oprávnění a ani nejsem schopna přesednout na sedačku sama). Nastupuji/vystupuji tak, že mě řidič vždy z vozíku přesadí do vozidla k tomu samozřejmě se potřebuji vejít s vozíkem vedle vozidla a plně otevřít dveře. Poměrně často se mi ale stává, že mi přímo ke dvěřím spolujezdce zastaví vozidlo i přesto,že je místo řádně označeno a vozidlo má parkovací průkaz na straně spolujezdce. Při volání MP se mi však stalo, že mi strážníci řekli co po nich vlatně chci, že řidič může vyjet a není problém. Ovšem tím poté blokuji dopravu v ulici kde jezdí MHD(mimo jiné řidiči MHD mají problém s městkou policií také, protože jim zde parkují vozy a ulice je neprůjezdná) a nebo musí řidič vjet na chodník, čímž ho blokuje chodcům(nehledě na to,že zákon nestanovuje žádnou úlevu pro stání na chodníku). Mám vyzkoušené, že naložení mě a vozíku do auta trvá cca 8 min. a v případě absence vyhrazeného místa cca 20 min. Nechápu přístup městské policie vždyt vyhrazená místa by měla být především pro vozíčkáře. Jak mám řešit neochotu MP?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doporučuji Vám podat stížnost na MP, a to na vedení Vašeho města, které řídí činnost městké policie. Jinou možnost postupu nemáte.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.