Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyhraná správní žaloba ,ale opět zamítnuto .

Autor petr
Předmět Vyhraná správní žaloba ,ale opět zamítnuto .
Dotaz

Dobrý den , byl mi snížen příspěvek na péči z 3 na 2 stupen . Podal jsem proti tomu správní žalobu ,kterou jsem vyhrál . Dnes mi ,ale došlo rozhodnutí ,že mi příspěvek nenavýší .

Bylo mi přiznáno 5 životních potřeb a v žalobě jsem napadl další 3. Mobilitu , oblékání a obouvání a péče o zdraví . Soud mi vyhověl v mobilitě a oblékání a obouvání .

V rozsudku soudu se píše cituji :

Vzhledem k tomu ,že Krajský soud v Brně se neztotožnil s právním názorem žalovaného ,pokud se jedná o způsob hodnocení schopnosti zvládat základní životní potřeby ,nezbylo mu ,než rozhodnutí žalovaného ve smyslu ustanovení §78odst.1s.ř.s.zrušit a věc vrátit žalovanému k dalšímu řízení (ustanovení  §78odst.4s.ř.s.) V dalším řízení je žalovaný vázán právním názorem soudu vysloveném v tomto rozsutku (§78odst.5s.ř.s.)

Jak je možné ,že mi to nepřiznali ? Jak mám dále postupovat neboť ze snížením nesouhlasím .

Odvolání ? Stížnost ombucmanovi ?

Jestli budete chtít tak vám můžu zaslat rozsudek krajského soudu a vyjádření MPSV o  opětovném zamítnutí .

 

Druhý dotaz .

Jsem vášniví rybář a mám průkazku ZTP/P a parkovací kartu .Často se stává ,že na polních cestách , mostech jsou závory na zámek . Mám právo jako osoba ztp vjed autem za tyto závory ? Kde o povolení popřípadě žádat ?

Moc vám děkuji ,at se daří .

Petr

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

ještě je možné podat kasační stížnost, která se podává k nejvyššímu správnímu soudu v Brně, ale tam je již potřeba mít advokáta a může ji za Vás podat pouze on. Možná by bylo dobré, kdybyste mi na adresu v.krasa@nrzp.cz poslal oskenovaný rozsudek a vyjádření MPSV ČR o opětovníém zamítnutí. Dal bych vše posiudit právníkům NRZP ČR, jak dále postupovat a co to znamená.

Jako majitel parkovací karty nemůžete jet na polních cestách za závory. Musíte žádat o povolení majitele této cesty nebo správce objektu, který je takto chráněn. Pokud se jedná o vodní plochy, tak je to zpravidla místní organizace Českého rybářského svazu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.