Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vozy

Autor Karel
Předmět Vozy
Dotaz

Vážený pane jsem na vozíku a po 2 roky jsem nemohl cestovat vlakem jelikož u nás byly řazeny jen vozy pro zavazadla které netopí nemají přístupné wc. Nyní mají být od 15.6. řazeny nové vozy pro vozíčkáře ale stejně jsem zjistil  že jsou naprosto nepoužitelné pro cestu k lékaři do Brna nebo někam na výlet. Budou jezdit jen uprostřed dne. Jeden pár na Prahu ráno a večer zpět a do Brna nic. Jsem ze Źďáru nad Sázavou a osobní vlaky do Brna nejsou přístupné vůbec protože nemají ani vůz pro zavazadla. Dřív byly vozy pro vozíčkáře na všech vlacích pak je odebrali a pořád slibují že je vrátí zpátky a ted je nevrátí ani na polovinu spojů. Ćekáme na to už dlouho pořád se to odkládalo. Proč jich bude tak málo? Z 19 spojů jich bude jen 6 takže ani polovina. Všimli jsme si taky že je vůz i na páru vlaků z Jihlavy do Prahy. Takže víme co za tím vězí, to si jistě vyjednal pan Krajíček. P. Krajíček z Jihlavy má luxusní spojení, do Brna jsou všechny rychlíky bezbariérové a dokonce i některé osobní vlaky a do Prahy by mohl jet osobním vlakem s přestupem v Havlíčkově Brodě a to taky bezbariérově. Navíc do Prahy jezdí jen občas a je jediný kdo využije vůz pro vozíčkáře na páru rychlíků Praha-Jihlava. Pokud by byl vůz misto tohoto paru Jihlava-Praha dan na par vlaku Praha-Havlíčkův Brod-Źďár nad Sázavou-Brno mohl by dale z Brna pokracovat do Ostravy a mel by z toho vetsi uzitek vice vozickaru ne jen ,,samozvany zastupitel vozickaru" ktery nam dela akorat spatne jmeno. Ridiči MHD ve Žďáru říkají, že pan Krajíček je velice arogantní člověk a vozickari v Jihlave rikaji, ze jim skodi.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

nedokážu posoudit chování pana Krajíčka. V NRZP ČR pracuje tzv. bezbariérová komise, která takovéto podněty projednává. Doporučuji Vám, abyste se obrátil na Ing. Dagmar Lanzovou, d.lanzova@nrzp.cz. Určitě se bude tímto podnětem zabývat.

S pozdravem Václav Krása