Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vodoznak parkovacího průkazu

Autor Eva Huňková
Předmět vodoznak parkovacího průkazu
Dotaz

Vážený pane Kráso,

zajímalo by mě, jak má vypadat vodoznak na parkovacím průkazu. Ve vyhlášce jsem nalezla, že zde má být vzor lipových lístků, ale setkala jsem se s parkovacím průkazem, kde lipové lístky nejsou, ale jsou zde hvězdičky. Je to možné? Nejedná se o falešný průkaz? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Huňková,

přiznám se, že tuto věc jsem nikdy nezkoumal, podobu průkazu určuje vyhláška. Pokud máte podezření, že má někdo falešný průkaz, tak to můžete oznámit na Vaší obci s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.