Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vjezd vozidel ZTP do zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou

Autor David Hekele
Předmět Vjezd vozidel ZTP do zákazu vjezdu s dodatkovou tabulkou
Dotaz Dobrý den, můj otec je sportovní rybář a držitel průkaz ZTP. Dále pobírá příspěvek na mobilitu. U rybníku, kde chodí rybařit je zakázková tabule s dodatkovou tabulkou mimo dopravní obsluhu. Může vjet za tuhle značku.Prijet k rybníku, kde má jako člen rybářského svazu vykonávat rybářské právo? Odstavit vozidlo a po celou dobu lovu mít vozidlo za zakázkovou značkou ( v místě nebo poblíž místa), kde rybáři? Dle vyjádření městské policie může pouze na místo přijet vyložit rybářské vybavení a zase místo v zákazu opustit. Nebo se na ryby nechat dovézt. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hekele,

pokud je na místě dodatková tabule "mimo dopravní obsluhu", tak samozřejmě je možné s parkovacím průkazem do takového místa vjet. V případě delšího stání to je možné pouze u značky "zákaz stání". Pokud je na místě značka "zákaz zastavení", tak je možné pouze zastavit, vyložit věci a vůz musí odjet.  


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása