Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vjezd do zákazu

Autor petr
Předmět vjezd do zákazu
Dotaz Dobrý den,prosím Vás jsem držitelem průkazu ZTP/P a parkovací karty. Mohu vjet a zaparkovat u Městského úřadu za značku B11 ZÁKAZ VJEZDU VŠECH MOTOR. VOZIDEL s dodatkovou tabulkou NEPLATÍ PRO SLUŽEBNÍ VOZIDLA POLICIE ČR,MěÚ a VOZIDLA SVATEBČANŮ ? Děkuji. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

zákon přesně stanoví, že držitel parkovacího evropského průkazu může vjíždět do části obce, kde je zákaz vjezdu všech motorových vozidel s dodatkovou tabulkou, dopravní obsluze vjezd povolen. To, co má MÚ jako dodatkovou tabulku neodpovídá dopravnímu značení, které stanoví prováděcí vyhláška. Přesto se domnívám, že můžete vjet a zaparkovat u MÚ, pokud je tam tabule, která ze zákazu vjezdu stanoví nějaké vyjímky.

S pozdravem Václav Krása