Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vjezd do pěší zóny 07CC ??

Autor Jaroslav Hraba
Předmět Vjezd do pěší zóny 07CC ??
Dotaz

Dobrý den.

Zajímalo by mě toto. Když potřebuji navštívit obchod, který je v pěší zóně a přijedu k obchodu svým autem s označením 07 CC, lze tuto návštěvu

obchodu brát obecně jako naléhavě nutnou ?

Již jsem se totiž setkal s různými názory Policie - při kontrole v pěší zóně, tak bych potřeboval znát již konečně jak to tedy opravdu v praxi je.

Děkuji

Hraba
********************************

Dále z obecné úpravy provozu na pozemních komunikacích vyplývá povolení vjezdu do pěší zóny v jednotlivých případech a je-li to naléhavě nutné vozidlům s označením O7 CC........invalidům.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den pane Hrabo,

pokud držitel průkazu 07, vjede do pěší zony, kde u značky Pěší zóna není dodatková cedule Dopravní  obsluze vjezd povolen, tak ani držitel průkazu 07 nemůže na Pěší zónu vjet. Je však pravda, že je tato věco tolerována.

S pozdravem

Václav Krása