Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

vjezd do metra

Autor Franta
Předmět vjezd do metra
Dotaz Dobrý den. Nedávno jsem byl na prohlídce hlavního města. Docela mě zaráží, že i když je stanice metra označena jako bezbariérová, měl jsem velké problémy se do vagonu se svým invalidním skútrem pro znacný nepoměr výšky vchodu do vagonu a nástupištěm dostat. Plánuje se s tím něco dělat? Děkuji za odpovéd´.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Franto,

 

o tomto problému samozřejmě vím a snažím se to nějakým způsobem řešit. Mám poznatky, že v některých strátech jsou na hraně nástupiště metra a u vchodových dvěří jednotlivých vozů připevněny speciální pruhy pryže. Přijíždějící vagon se namáčkne na tuto pryž a u dveří je prostor, kdy není žádná mezera a případně se upraví výškový rozdíl. Testovalo se to již v Pražském metru, ale nevím, jak vše dopadlo.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.