Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vjezd a parkování v nemocnici

Autor Dagmar Šebestová
Předmět Vjezd a parkování v nemocnici
Dotaz Vážený pane Kráso, prosím Vás o zodpovězení mého následujícího dotazu: Před zdravotnickým zařízením – nemocnicí - jsou vyhrazena 3 parkovací místa pro občany se ZTP. Doposud tito občané mohli vjíždět do areálu nemocnice, aby se dostali co nejblíže k příslušným oddělením. Nyní však vedení nemocnice rozhodlo, že občané se ZTP sice mohou vjet do areálu, ale pouze pacienta vyložit a hned opustit areál (vyjma pacientů upoutaných na vozíčku). Dříve bylo umožněno (po dobu návštěvy lékaře) zůstat v areálu. Vedení nemocnice zároveň oznámilo, že pracovník, který toto nařízení poruší, bude mít postih. V této souvislosti bych potřebovala znát příslušnou legislativu (pokud existuje), o kterou se lze opřít. Děkuji za odpověď. Šebestová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šebestová,

takovou věc, kterou popisujete, neupravuje žádná legislativa. Záleží zcela na organizačním opatření zdravotnického zařízení. Doporučuji Vám, obrátit se na nějaku místní organizaci, která sdružuje osoby se zdravotním postižením a vyjednávat s nemocnicí o změně organizačního opatření.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.