Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Věk průvodce majitele průkazky ZTP/P

Autor Mirek
Předmět Věk průvodce majitele průkazky ZTP/P
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, mám dotaz ohledně věku průvodce. Je někde napsáno, že průvodce musí být plnoletý? Jde o to, že mne, např. v MHD zvládne pomoc i dítě. Mám ochrnuté obě ruce, takže potřebuji pomoc např. se stisknutím tlačítka u dveří autobusu/tramvaje a vyndání dokladů z kapsy při kontrole revizorem, a to bez problémů zvládne i malé dítě. O co mi jde konkrétně, při kontrole jízdenek revizor řekl, že mi průvodce nemůže dělat dítě, že to musí být plnoletá osoba. Jako průvodce jsem totiž měl svojí 12 letou neteř. Tak jak to je, je někde uveden minimální věk průvodce? Předem děkuji za odpověď a přeji Vám hodně zdraví. Mirek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

nikde není stanoven věk průvodce. Samozřejmě, že průvodce může dělat i dítě, které je schopno uvědomělé činnosti. U 12letého dítěte je to samozřejmé. Takové děti již jezdí sami MHD. Doporučuji Vám příště podat stížnost na řidiče.

S pozdravem Václav Krása