Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Uzemni omezeni prukazu ZTP

Autor Tomas Zechel
Předmět Uzemni omezeni prukazu ZTP
Dotaz Dobrý den, Prosím, je možné obdržet v ČR průkaz ZTP na základě již vydaného obdobného průkazu v jiné zemi EU? Jako dlouhodobě žijící občan Slovenské republiky v České republice s těžkým postižením jsem v podstatě diskriminován, jelikož můj slovenský průkaz ZTP často není akceptován. Myslím, že se přejetím hranic ještě nikdo neuzdravil. Jestli je někdo zdravotně postižen, mělo by se tak na něj pohlížet bez ohledu na státní příslušnost a měl by mít právo užívat těch málo výhod bez omezení. Předem děkuji za Vaši odpověd a případnou radu. S pozdravem Tomas Zechel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zechele,

o průkaz ZTP si můžete požádat jako občan jiného státu EU, pokud máte trvalé bydliště v ČR. Jestli však nemáte trvalé bydliště v ČR, tak to bohužel nejde.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji