Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

úlevy Rakousku, Itálie

Autor František
Předmět úlevy Rakousku, Itálie
Dotaz

Dobrý den,

jsem osoba ZTP 3.ho stupně. V létě jedeme osobním automobilem na dovolenou do Itálie. Již jsem si nechal udělat kartu pro postižené osoby v EU. Zajímalo by mne, zda mám nárok na nějaké úlevy od poplatků za dálniční známku, tunely, mýtné atd. v Rakousku a Itálii?

S přáním hezkého zbytku dne

                                František K.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Františku,

Evropský parkovací průkaz Vám slouží pouze k možnosti parkování na vyhrazených parkovištích, případně využití úlev ve vztahu k dopravním předpisům. Nemá však žádný vliv na úlevu z dálničních poplatků. Ty musíte všude platit.

S pozdravem Václav Krása