Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Trvalý zábor parkovacího místa pro postižené

Autor Stanislava Maříková
Předmět Trvalý zábor parkovacího místa pro postižené
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso.

Mám na vás prosbu ohledně parkování na vyznačeném parkovišti.

Jedná se o parkovací místo pro postižené bez označení konkrétního majitele. Toto místo trvale obsadil nějaký člověk s kartou ZTP, takže pokud si potřebujeme vyřídit svoje záležitosti nemáme se kam postavit. Jak se tato situace dá řešit?


Děkuji za odpověď a přeji vám krásné dny. Stanislava Maříková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maříková,

nejlépe bude, když půjdete za majitelem parkoviště nebo jeho provozovatelem a upozorníte jej na tuto skutečnost. Samozřejmě, že osoba, která má průkaz ZTP a parkovací průkaz nemá nárok si udělat z vyhrazeného parkoviště svoje trvalé parkovací stání. Takto zákon určitě nebyl myšlen.

Pokud je parkoviště v obecním majetku, tak je nezbytné se obrátit na MÚ a to nejlépe odbor majetku či dopravy, aby sjednaly nápravu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.