Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

To je snad vtip

Autor Hanka Vrchotová
Předmět To je snad vtip
Dotaz Dobrý Den, právě jsem se dozvěděla, že společnost Regiojet od 1.11.2013 nebude vůbec přepravovat vozíčkáře. Je to zde http://regiojet.cz/cs/sluzby/preprava-imobilnich-cestujicich/ . To má být vtip? Do jakého se to vracíme století? České dráhy se k vozíčkářům chovají jak k balíkům,které je velmi obtížné přepravit a pořád něco chtějí. Naopak v tisku si hrají na to jak vše velice pečlivě zajišťují. Jsem velice rozlobená. Do Kralup jezdí ARRIVa a ta také nemá bezbariérové vozy. Proč se cestování pro vozíčkáře stále jen zhoršuje? NRZP v této oblasti není vůbec slyšet, vždyť přeci potřebujeme dopravu. Jak se máme dopravovat? Mnozí z nás nemáme na provoz vozidla a příspěvek na mobilitu je výsměch. I když je REgijet soukromý dopravce lze mu nařídit povinnost přepravovat vozíčkáře a poskytovat jim asistenci. V případě, že MD argumentuje nesmyslem typu, že je Regiojet soukromá společnost,nelze jí nařizovat maximální cenu jízdného,nelze jí nařizovat že má poskytovat slevy i přesto,že jí to stát zpětně proplatí-přeci jenom je to určitý druh úvěru apod. Stát je zde proto aby stanovil určité pravidla, která budou platit pro všechny.Jestližee nechtějí abychom cestovali veřejnou dopravou tak ať všem kdo mají potíže s cestováním bariérovými prostředky tedy vozíčkářům,matkám s kočárky,seniorům a pohybově(i dočasně) omezeným lidem koupí vozidlo, platí provoz a náklady na palivo. Garantuji, že se nedoplatí. A nechápu, že si neuvědomují, že zde to vše zaplatí soukromý sektor stačí vydat nařízení a trvat na jeho dodržování. Jsem velice rozlobená.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vrchotová,

o rozhodnutí Regiojet o ukončení přepravy OZP jsem se dozvěděl až dnes jako Vy. Zítra na to samozřejmě budeme reagovat. Je to neuvěřitelná lumpárna. Na vině je také ministerstvo dopravy, které při udělování licence nezajistilo smluvně zajišťování veřejné služby. Zítra začneme hned jednat.

S pozdravem Václav Krása