Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stání u přerušované žluté čáry

Autor Jaroslav Bartoš
Předmět stání u přerušované žluté čáry
Dotaz jezdím k praktickému lékaři, kde v ulici před ordinací namalovali žlutou přerušovanou čáru-zákaz stání. Já to chápu asi takto: Přijedu ,ženu odvedu k lékaři a odjedu. Jiná situace nastane,když bude řídit manželka.Ta by mohla podle zákona 361 par. 67 ods.3 mohla stát dobu nezbytně nutnou až do vyřízení u lékaře. Třeba hodinu. Maželka chodí o dvou fr. holích. Nemoc nebudu popisovat.Můj názor nechápe městská policie. Říkají, že bude ohrožena bezpečnost provozu. Ulice je dost široká pro oba proudy a je to jen místní komunikace. Potřebuji poradit. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bartoši,

máte samozřejmě pravdu, protože ustanovení odst. 3, § 63, zákona č. 361/2000 Sb., stanoví možnost pro držitelé parkovacích průkazů stát na místě, kde je dopravní označení zákaz stání, po dobu nezbytně nutnou. Dnes je to tak, že pokutu když nezaplatíte, tak to vyřizuje příslušná obec s rozšířenou působností a ti snad dobře znají zákona a neměl byste pokutu dostat.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji