Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Stání před DPS

Autor Pavel Vaněček
Předmět Stání před DPS
Dotaz

Dobrý den pane předsedo

už 10 let  bydlím v domově s pečovatelskou službou v Žatci  a nechávám  auto kousek od vchodu na zákazu stání . Vlastním  průkazku ZTP/P   a označení vozidla značkou s modrým vozíčkem které mám v autě. Po letech se mi rodina složila na novou fábii (před tím Favorit) a najednou je tu problém se stáním před domem .Měšští strážníci mi neustále lepí lístečky na sklo  a informují mě že ,že jsem udělal přestupek a mám se dostavit na jejich služebnu atd.   Najednou to auto překáží  ale já nemám možnost parkování někde poblíž . Jsem po transplantaci ledviny,mám bechtěrevovu chorobu,vysoký tlak,skoliosu  a obtížně se mi chodí . když jsem se ptal na vyhrazené misto  před vchodem do domu kde bydlím,bylo mi řečeno že  to nejde na zákazu  stání.  Nevím jak to vyřesit  abych neměl s městskými strážníky problémy .  Vchod z domu vede na chodík a chodník podle silnice je trochu dokopečka a  o to je to horší ,protože se mi špatně dýchá a v zimě na náledí už jsem jednou upadl (se ztuhlou páteří spadnout,to nikomu nepřeju).   (ulice :  U hřiště 2513 ,  Žatec)   Prosím Vás ,mám nějakou šanci  abych mohl bez problému nechávat auto  před            vchodem  do domu?   Děkuju za  odpověd.   Pavel  V.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vaněčku,

zákon č. 361/2000 S.,  § 67 stanoví v odst.3, v jednotlivých případech, a jeli to nálehavě nutné, nemusí po dobu nezbytně nutnou řidiči s označením O1 dodržovat zákaz stání, vyplývající z dopravní značky "zákaz stání" ;přitom nesmí být ohrožena bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. Z uvedené dikce vyplývá, že vozidlo s označením O1 nemůže trvale a pravidelně parkovat na zákazu stání. Doporučuji Vám, abyste situaci řešil tak, že požádáte odbor dopravy města Žatec o vyhrazené parkoviště přímo pro Vaše auto, před Vaším domem. Předem Vás však upozorňuji, že město takové žádosti může, ale i nemusí vyhovět. Nepřikazuje mu to žádný zákon.

S pozdravem Václav Krása