Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stání na chodníku v nouzi

Autor Romuald Ondruška
Předmět stání na chodníku v nouzi
Dotaz Dobrý den. Jmenuji se Romuald Ondruška, narozen 21.3.1960 v Přerově. Moje trvalé bydliště je Přerov – Předmostí , Tyršova 17/2. Jsem těžce tělesně postižený občan na pohybovém aparátu a mám průkaz ZTP i parkovací kartu. Asi před více jak půl rokem se můj zdravotní stav zhoršil natolik, že nejsem schopen dojít ani s pomocí dvou francouzských holích z parkoviště které je asi 15m vzdálené od panelového domu, kde bydlím. Proto jsem začal parkovat vozidlo na „chodníku“, který je stavebně řešen jako příjezdová komunikace k domu i pro nákladní auta. Musím podotknout, že vedle zaparkovaného vozidla je asi 2m volný prostor. Na domovní schůzi jsem řekl nájemníkům co se mnou děje, a pokud bych někomu zavazel - znemožňoval dovoz - odvoz objemných, nebo těžkých věcí, že není problém z autem odjet. Nikdo z přítomných nájemníků nic nenamítal a ti co nebyli přítomni dostali zápis ze schůze. Začal jsem dělat vše pro to, aby se můj zdravotní stav natolik zlepšil, abych alespoň došel z parkoviště do bytu. To se mi nepodařilo ani po delší hospitalizaci v rehabilitačním ústavu. Ihned jsem začal jednat o přidělení elektrického invalidního vozíku. Moje parkování se ovšem nelíbí městské policii v Přerově a dává mi lístečky z výzvou a s žádostí o podání vysvětlení za stěrač. Jelikož městská policie v Přerově má sídlo v prvním patře a není tam vybudovaný bezbariérový přístup, tak je žádám přes domovní telefon, aby přišli dolů. Poprvé a naposled přišel strážník a vše jsem mu vysvětlil, ale pokutu jsem mu nezaplatil s tím, že přestupek bude předán na odbor dopravně správní agenty v Přerově. Na druhý den se vše opakovalo, až po mé zazvonění na domácí telefon městské policie. Jejich odpověď zněla: „ To nás nezajímá, že nemůžeš vyjít nahoru to je tvůj problém kriple stejně přijdeš o řidičák“. Od té doby jsem tam již nešel a čekám na výzvy od dopravně správní agenty, která ovšem stojí za městskou policií. Mám šanci se nějak bránit? První jednání je již 10.8.2016 v 9,30hod. Děkuji za odpověď Romuald Ondruška

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ondruško,

je potřeba, abyste se okamžitě bránil. Především způsob jednání městských strážníků je nepřijatelný a měl jste okamžitě písemně tuto věc oznámit starostovi nebo primátorovi(nevím co u Vás je) města. Zároveň jste měl požadovat o sdělení, jak Vaše žádost byla vyřízena.

problém s parkováním je bohužel takový, že povolit parkování na komunikaci musí instituce, která je vlastníkem pozemku. Ve Vašem případě to zřejmě bude město Přerov. Samozřejmě, že toto parkování není důvodem pro odebrání řidičského průkazu a městská policie toto učinit ani nemůže.

Doporučuji Vám podat žádost k Radě města Přerova o vyhrazení parkovacího místa. Město musí požádat Policii ČR o stanovisko. POkud však Vaše vozidlo bude překážkou silničního provozu, tak vyhrazené parkovištěn nemůže být vyhrazeno. Právní nárok na vyhrazené parkoviště není. Záleží vždy na majiteli komunikace.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji