Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

st. p. endoprotézách

Autor petra
Předmět st. p. endoprotézách
Dotaz

Dobrý den. Je mi 32 let, jsem rok po pravé a půl roku po levé endoprotéze kyčelních kloubů. Byl mi přiznán ID 1.st. pro řetrvávání spasmu stehenních svalů, necitlivost 2/3 stehen a velmi brzkou únavnost DK. Velmi obtížně se mi nastupuje a vystupuje z automobilu a je nutné, abych měla dveře otevřené "dokořán", což je na běžných parkovacích místech prakticky nemožné. Chtěla jsem se zeptat, zda mám nějakou šanci získat označení opravňující mne parkovat na vyhrazených místech pro tělesně postižené. Děkuji P. R.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

vzhledem k tomu, že máte potíže při chůzi, tak byste měla mít nárok na označení O 1. Je však nezbytné, abyste si nejprve požádala o tzv. výhody II. stupně podle vyhlášky č. 182/1991 Sb., tzn. o průkatku ZTP. Pokud Vám bude tato průkazka přiznána, tak rovnou můžete požádat o zmíněné označení O 1. Žádost o průkazku ZTP a  označení O 1 se podává na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působnosti.

S pozdravem Václav Krása