Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Špatně označeno parkovací místo

Autor Pituchová
Předmět Špatně označeno parkovací místo
Dotaz Dobrý večer p. Krása , mám problém s vyhrazeným místem pro ZTP/P. V naší obci zřídila obec u školy kde vozím syna místa pro parkování. Tato místa jako parkoviště označena nejsou, ale vytvořili tam jedno místo se svisým označením IP12a. Když jsem toto místo začala využívat protože vozím postiženého syna zjistila jsem že na značce je RESERVE přelepeno izolepou. Žádala jsem obecní úřad aby bylo místo označeno řádně , bylo mi řečeno že to přelepili protože místo nebylo využito ale že izolepu odstraní. Značka je v podstatě poškozena protože izolepa po letech nešla řádně odstranit. Na parkovacím místě parkují auta bez označení , v podstatě podle zákoníku pokud není označení i vodorovné na nezbytnou dobu na tomto místě může parkovat kdokoli. Obecní úřad na mou výzvu aby bylo místo řádně označeno vůbec nereagovali. Nevím jak se mohu dál bránit protože toto místo jako prakoviště označeno není. Děkuji s pozdravem Pituchová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pituchová,

obrana je v tomto případě velmi problematická, protože obec v zásadě nemá za povinnost takové parkovací místo zřídit. Pouze v případě, že by se jednalo o veřejné parkoviště, tak je zřizovatel takového parkoviště povinnen vyhradit 10 % pro osoby s omezenou schopností pohybu. Pokud to není veřejné parkoviště, tak musíte trpělivě jednat s obcí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.