Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

sluchově postižení a dálniční známka+ platnost ZTP

Autor Cetkovská
Předmět sluchově postižení a dálniční známka+ platnost ZTP
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám rodiče sluchově postižené, oba mají ZTP a označení ucha do auta, mohou jezdit po dálnici bez dálniční nálepky??? Dále ohledně výměny ZTP, dočetli jsme se, že platnost průkazek končí koncem roku 2013, je to pravda? Oba dva mají platnost bez omezení. Děkuji za odpověď Cetkovská.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Cetkovská,

průkazy ZTP, které jsou vydány bez doby platnosti platí do 31. 12. 2015. Pokud jde o dálniční poplatky, tak neslyšící platí dálniční poplatky. Označení O2 mají pouze proto, aby ostatní řidiči věděli, že auto řídí neslyšící a používali v případě neslyšnosti jiné signály nežli je klakson.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.