Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sluchově postižená ZTP

Autor Ivona Palánová
Předmět Sluchově postižená ZTP
Dotaz Dobrý večer, Chci se zeptat jestli je pravda, že musím mít dálniční známku na placené dálnici? Jsem sluchově postižená mám ZTP a většina tvrdí, že máme osvobození tak chci přesnější info. Obratem mě napište a děkuji. S pozdravem Palánová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Palánová,

neslyšící osoba nemá nárok na parkovací průkaz, a tudíž není osvobozena od placení dálničních poplatků. Tudíž Vy musíte mít dálniční známku. Je to tak, že osvobození od dálničních poplatků se vztahuje pouze na osoby, které obtížně mohou cestovat veřejnými dopravními prostředky a jsou držiteli parkovacího průkazu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji